П`ятниця, 18.07.2025, 11:24Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Вхід на сайт

Пошук

PeopleGroup

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Історія міста Луцьк
Історія міста Луцьк
Про це місто можна сказати багато чого: друга столиця Галицько-Волинського, а також Литовського князівства, місце, де розгорталися цікаві історичні події, де в 1429 році відбувся з'їзд європейських монархів, де кожна вуличка старого міста, кожен камінь бруківки зберігає пам'ять про сотні років, які Луцьк стоїть на землі.

Луцьк - це не просто адміністративний центр Волинської області, це один з найстаріших міст України, що зберіг архітектуру і настрій європейського середньовіччя.

Коли точно було засновано місто, не відомо. Офіційно історія Луцька починається в 1085 році, проте вважається, що вже з VII століття на оточеному водами річок Стир і Глушець острові оселилися дуліби, кривичі, ятвяги та інші східнослов'янські племена. Не відома напевно і етимологія назви Лучеська, за однією з найпоширеніших версій він був названий від слова «лук», що означає також «вигин річки».

Багата на події історія міста пов'язана з багатьма відомими іменами. Так, в 1001 році сам великий князь Володимир заснував на узвишші перший луцьку фортецю з дерева, витримала облоги польського короля, князів і навіть Юрія Долгорукого. У XIV столітті на її місці був споруджений кам'яний замок, після перебудови в XVI столітті дійшов до нашого часу в незмінному вигляді. Середньовічний Луцький замок князя Любарта - одна з найбільш знаменитих визначних пам'яток України.

При литовський князь Любарт Луцьк досяг неймовірного розквіту і вважався другою столицею Литовського князівства. Розташований на важливому торговельному шляху з північно-балтійських країн до Візантії, місто стало великим торговим центром, куди з'їжджалися купці з різних країн. Так в Луческу з'являлися німецькі, польські квартали з властивою їм архітектурою.

Заволодіти багатим і добре укріпленим містом - Луцький замок так і не вдалося підкорити ні одному завойовнику - мріяли багато, кілька разів місто переходило зі складу спочатку Володимиро-Волинського, потім Галицько-Волинського, Литовського князівств, Польщі, Російської імперії. Така неспокійна доля, тим не менш, сприятливо відбилася на красивому архітектурному вигляді старої частини міста, з 1985 року отримала статус історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

Чималий вплив на архітектуру зробило і постійно існувала в Луцьку протистояння католицької та православної культур, і багатонаціональний расовий склад жителів міста. Тепер тут можна побачити не тільки величний Петропавлівський католицький костел, Свято-Покровську церкву, де народився шедевр мистецтва XIII століття - ікона Волинської Богоматері, а й домініканський монастир, монастирі ширіток і бригідок, синагогу, красиву лютеранську кірху в стилі неоготики і багато інші культові споруди найрізноманітніших духовних культур, що дійшли до нашого часу з XIII-XX століть.

Архітектура Луцька - це середньовічні храми, замок, старовинні невисокі житлові будиночки, в одному з яких жила Леся Українка, стародавні мостові в старій частині міста, і прекрасні зразки сталінської архітектури в новій. Архітектуру двох епох поділяє затишна і красива пішохідна вуличка Лесі Українки, з одного її боку розташований сучасний провінційне місто, а з іншого - справжнє середньовіччя, повне шедеврів, що радують око і душу будь-якого гостя міста.

Сьогодні пам'ятки Луцька - це не тільки старовинні будівлі. Тут працює кілька музеїв, де можна побачити рідкісні давнини: Музей Волинської ікони, в експозиції якого безцінна перлина - чудотворна Холмська ікона Божої Матері XI століття. 
в баштах Замку Любарта - єдиний в країні музей старовинних дзвонів, стародавніх книг і зброї. Головною загадкою міста вважається підземеллі Петропавлівського костелу, відвідування якого залишає найяскравіші враження у любителів адреналіну - гробниці, темні коридори триповерхового склепу, труни, людські черепи і кістки запам'ятовуються надовго.

У Луцьку бувають туристи не тільки з Україною - побачити його приїжджають і жителі Європи та Росії. Дивовижний, загадковий, своєрідне місто Луцьк підкорює серце кожного гостя, який приїхав познайомитися з його історією, архітектурою та неповторною атмосферою, саме тому сюди хочеться повернутися знову.
Категорія: Мої статті | Додав: фазенда (10.05.2012)
Переглядів: 2548 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2025 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz