Берестечко Широку популярність місто Берестечко отримав в 1651 році завдяки битві військ Богдана Хмельницького і кримського хана Іслам-Гірея III проти армії польського короля Яна Казимира III. Битва увійшло в історію під усім відомою назвою - Битва під Берестечком. В ній взяло участь величезна на ті часи кількість солдатів - понад 200 ти-сяч. При прокладанні дороги від Дубна до Берестечка на початку ХХ століття на поле битви було знайдено безліч людських останків і зброї. Тоді й було прийнято рішення вшанувати пам'ять полеглих. У 1967 році меморіал був перетворений в історико-культурний заповідник «Козацькі могили». Варто зазначити, що при розділі Волині на області в 1939 році територія, де розташовується вищевказаний заповідник, була віднесена до Рівненської області. Цей момент часто викликає плутанину при вказівці адміністративної приналежності пам'ятки.
У самому місті Берестечку теж є що подивитися. Тут вражає своєю величчю православний Свято-Троїцький собор, зведений на початку ХХ століття на честь козацько-селянського війська, що воював в битві під Берестечком. Трирівневий Троїцький храм повинен був стати копією Володимирського собору в Києві. Однак до початку Першої світової війни будівництво завершити не встигли. Лише в 1930-х роках над недобудованим собором було споруджено тимчасове перекриття. У такому вигляді він проіснував до 1995 року. В даний час будівництво Троїцького собору завершено.
Прекрасний і масивний костел Святої Трійці, зведений поляками в XVII столітті на честь своєї перемоги під Берестечком. Масивний і одночасно витончений храм виконаний у стилі рококо. Поруч розташована дзвіниця та корпус келій.
Є в Берестечку досить відома каплиця Святої Теклі (укр. - Теклі) (XVII ст.). Присвячена пам'яті відважних українських дівчат. Йдеться про трагедію 658 року, коли татари взяли в полон жителів міста. За легендою, близько півтисячі полонених українок і польок відмовилися слідувати за загарбниками, за що були страчені, а їх тілами татари вистелена дорога для проходу через болото ...
|